Blog

 1. Jakie balustrady wybrać do schodów drewnianych?

  Jednym z istotniejszych elementów przy wyborze schodów jest balustrada. Stanowi ona zabezpieczenie oraz dekoracyjne wykończenie całej konstrukcji.

  Czytaj więcej

 2. Listwy wykończeniowe przy schodach drewnianych - jak wybrać?

  Schody drewniane to konstrukcje, które mają nam służyć na długie lata. Będzie to możliwe, jeśli zadbamy o ich odpowiednie wykończenie oraz konserwację. W tym pierwszym pomogą m.in. umiejętnie dobrane listwy.

  Czytaj więcej

 3. Olej czy lakier? Co lepsze na schody drewniane?

  Z uwagi na swoją ponadczasowość i nieprzemijające poczucie prestiżu, schody drewniane cieszą się niesłabnącym pożądaniem szerokiego grona konsumentów.

  Czytaj więcej

 4. Elementy szklane w schodach

  Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał budowlany, który może odmienić Twoje wnętrze. Wiedzą o tym doskonale posiadacze schodów z elementami wykonanymi właśnie z tego surowca.

  Czytaj więcej

 5. Oświetlenie schodów drewnianych - jakie wybrać?

  Drobne zabiegi wizualne, wykorzystane podczas wykańczania przestrzeni użytkowej potrafią nie do poznania zmienić jej obraz, poprawić funkcjonalność i podkreślić wizualne atuty, które posiada.

  Czytaj więcej

 6. Balustrady drewniane w schodach wewnętrznych

  Klasyczna, wiktoriańska elegancja w nieco zbyt masywnej odsłonie, trwałość i długowieczność – nadal często właśnie w ten sposób kojarzone są schody i balustrady drewniane.

  Czytaj więcej

 7. Schody dywanowe - czy warto?

  Od dawna przestały być jedynie elementem użytkowym w przestrzeni domowej czy reprezentacyjnej. Nowoczesne schody drewniane to coś znacznie więcej, niż funkcjonalna forma przejścia pomiędzy kondygnacjami.

  Czytaj więcej

 8. Jak pielęgnować schody?

  Jeżeli chcemy, aby drewniane stopnie pełniły nie tylko funkcje użytkową, ale również stanowiły efektowną ozdobę wnętrza, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na ich efektowny wygląd wpływ będą mieć zarówno metody czyszczenia jak i wykorzystywane środki chemiczne.

  Czytaj więcej

 9. Wszystko, co powinniście wiedzieć o schodach dywanowych

  Oryginalne wzornictwo, lekkość konstrukcji i wyjątkowa estetyka sprawiają, że w nowocześnie urządzonych wnętrzach schody dywanowe stanowią nie tylko ważny element funkcjonalny ale również piękną ozdobę. Ich montaż wymaga spełnienia specyficznych warunków przestrzennych, dlatego też decyzję o umieszczeniu ich w budynku należy podjąć już na etapie projektowania.

  Czytaj więcej

 10. Jakie drewno najlepsze na schody?

  Schody pozwalają nam swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami budynku. Kiedy pojawiają się we wnętrzu, chcemy, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również estetycznie się prezentowały. Przy wyborze materiału, z którego zostaną zbudowane, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego atrakcyjność wizualną, ale również wytrzymałość.

  Czytaj więcej

 11. Na jaki rodzaj schodów zdecydować się we wnętrzu?

  Aby umożliwić swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, budynki o piętrowej konstrukcji najczęściej wyposażone są w biegi schodów. W połączeniu ze starannym wykonaniem, ciekawy projekt sprawi, że nie tylko będą one pełnić funkcję użytkową, ale również staną się ozdobę wnętrza.

  Czytaj więcej

 12. Podstawowe wymiary schodów

  W budynkach o kilku kondygnacjach swoboda komunikacji pomiędzy piętrami w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak zaprojektowane i zbudowane zostaną schody. Muszą one dbać nie tylko o wygodę użytkowników, ale również i o bezpieczeństwo, dlatego już na etapie planowania należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

  Czytaj więcej

 13. Podstawowe informacje na temat drewna

  Drewno towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów, nie tylko jako materiał budowlany, ale również jako podstawowy surowiec do wytwarzania broni, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

  Czytaj więcej

 14. Schody bezpieczne dla dzieci

  Kiedy rodzina powiększa się o nowego członka, wiele elementów wyposażenia domu trzeba dla jego potrzeb odpowiednio przygotować i zabezpieczyć.

  Czytaj więcej