Blog

 1. Jak pielęgnować schody?

  Jeżeli chcemy, aby drewniane stopnie pełniły nie tylko funkcje użytkową, ale również stanowiły efektowną ozdobę wnętrza, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na ich efektowny wygląd wpływ będą mieć zarówno metody czyszczenia jak i wykorzystywane środki chemiczne.

  Czytaj więcej

 2. Wszystko, co powinniście wiedzieć o schodach dywanowych

  Oryginalne wzornictwo, lekkość konstrukcji i wyjątkowa estetyka sprawiają, że w nowocześnie urządzonych wnętrzach schody dywanowe stanowią nie tylko ważny element funkcjonalny ale również piękną ozdobę. Ich montaż wymaga spełnienia specyficznych warunków przestrzennych, dlatego też decyzję o umieszczeniu ich w budynku należy podjąć już na etapie projektowania.

  Czytaj więcej

 3. Jakie drewno najlepsze na schody?

  Schody pozwalają nam swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami budynku. Kiedy pojawiają się we wnętrzu, chcemy, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również estetycznie się prezentowały. Przy wyborze materiału, z którego zostaną zbudowane, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego atrakcyjność wizualną, ale również wytrzymałość.

  Czytaj więcej

 4. Na jaki rodzaj schodów zdecydować się we wnętrzu?

  Aby umożliwić swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, budynki o piętrowej konstrukcji najczęściej wyposażone są w biegi schodów. W połączeniu ze starannym wykonaniem, ciekawy projekt sprawi, że nie tylko będą one pełnić funkcję użytkową, ale również staną się ozdobę wnętrza.

  Czytaj więcej

 5. Podstawowe wymiary schodów

  W budynkach o kilku kondygnacjach swoboda komunikacji pomiędzy piętrami w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak zaprojektowane i zbudowane zostaną schody. Muszą one dbać nie tylko o wygodę użytkowników, ale również i o bezpieczeństwo, dlatego już na etapie planowania należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

  Czytaj więcej

 6. Podstawowe informacje na temat drewna

  Drewno towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów, nie tylko jako materiał budowlany, ale również jako podstawowy surowiec do wytwarzania broni, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

  Czytaj więcej