Blog

 1. Schody drewniane a zwierzęta domowe

  Każda osoba, która wybiera podłogi lub schody z prawdziwego, naturalnego drewna docenia jego piękno. O ile codzienne użytkowanie tego rodzaju powierzchni nie jest związane z możliwością powstania trwałych uszkodzeń, o tyle sytuacja się zmienia, gdy jednym z członków rodziny jest pies oraz kot. Czy ze zwierzętami domowymi możliwe jest zabezpieczenie pięknej faktury naturalnego drewna? Zdecydowanie tak! O tym, jak to zrobić, aby cieszyć się ich nieskazitelną powierzchnią przez długi czas dowiedzą się Państwo właśnie tutaj.

  Czytaj więcej

 2. Dobór schodów do istniejącego wnętrza

  Niezależnie od stylu wnętrza, w którym planujemy montaż schodów, powinny one przede wszystkim wyróżniać się bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością. Zobaczmy na co zwracać uwagę przygotowując się do projektowania własnej przestrzeni.

  Czytaj więcej

 3. Schody w stylu loft - charakterystyka

  Jednym z aktualnie najpopularniejszych stylów zarówno w Polsce, jak i na świecie jest loft. Połączenie minimalizmu z odcieniami bieli, szarości i czerni pozwala na stworzenie absolutnie unikatowych wnętrz oraz klatek schodowych. Mogą znaleźć się nie tylko w mieszkaniach czy domach, ale także biurach, gabinetach czy salach eventowych. Ten wyjątkowy styl wprowadza do przestrzeni prostotę podkreśloną naturalnym drewnem, surowością cegły lub czarnej stali. Wszystko po to, aby uzyskać harmonię, którą pokochało już wielu z nas.

  Czytaj więcej

 4. Schody drewniane - najlepszy czas na montaż

  Jednym z najważniejszych elementów każdego domu piętrowego są schody. Stanowią one połączenie między kondygnacjami budynku, które musi być nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Kiedy i jak je montować? Wszystko zależy od ich rodzaju, a wybór jest bardzo szeroki: żelbetonowe, drewniane, metalowe lub modułowe. Zależnie od typu ich instalacja odbywa się na innych etapach budowy, a także trwa zupełnie inną długość czasu. Dlatego tak ważne jest, aby zaplanować tę przestrzeń jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

  Czytaj więcej

 5. Schody malowane na biało. Czy warto?

  W polskich domach coraz częściej królują style pochodzące z zagranicy: skandynawski, prowansalski, industrialny czy glamour. To, co je łączy to kolor biały, który świetnie wpasowuje się we wnętrza o praktycznie każdej stylistyce dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi. Wykorzystujemy go w meblach, płytkach łazienkowych, frontach kuchennych, a nawet drewnianej podłodze. Ale czy możemy go użyć do malowania schodów?

  Czytaj więcej

 6. Klatka schodowa - zamknięta czy otwarta?

  Jednym z najważniejszych aspektów, jakie każdy inwestor mieszkania lub domu piętrowego musi rozważyć jest wybór schodów, które pełnią rolę łącznika między przestrzenią codzienną, a sypialnianą. Istnieją dwa podstawowe rodzaje klatek: zamknięta oraz otwarta. Poza kwestiami technicznymi, różnią się one funkcjonalnością i walorami estetycznymi.

  Czytaj więcej

 7. Schody otwarte czy zamknięte - wady i zalety

  Wystrój to nie tylko dekoracje, ale także podstawowe elementy wyposażenia, pełniące również rolę funkcjonalną, jak na przykład schody. Szeroki wybór modeli, kształtów, form oraz zastosowanych materiałów daje praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni. Podstawowym rozróżnieniem konstrukcji tego rodzaju jest ich forma: otwarta lub zamknięta, a każda z nich ma swoje wady i zalety.

  Czytaj więcej

 8. Balustrady szklane rodzaje, sposób montażu

  Jednym z rodzajów elementów wykończeniowych i funkcjonalnych każdych schodów są szklane balustrady. Dzięki nim można dodać wnętrzu dodatkowego charakteru, a także zapewnić bezpieczeństwo jego użytkowania.

  Czytaj więcej

 9. Łączenie różnego rodzaju materiałów na stopniach schodów drewnianych

  Naturalny materiał, jakim jest drewno stosowane jest do tworzenia wielu konstrukcji i elementów wyposażenia domowego takich jak drzwi, schody, meble, podłogi i wiele więcej. Niezależnie od przeznaczenia, drewno lite musi być odpowiednio zabezpieczone, aby cieszyć swoim pięknem i funkcjonalnością...

  Czytaj więcej

 10. Czym lakierować schody drewniane - rodzaje lakierów do drewna

  Naturalny surowiec, jakim jest drewno zapewnia nieograniczone możliwości zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i formy schodów, jakie z niego tworzymy...

  Czytaj więcej

 11. Kolor schodów a kolor podłogi - podobieństwo czy kontrast?

  Urządzając dowolne wnętrze, stajemy przed pierwszym, ale także najważniejszym elementem wystroju, który stanowi podstawę każdej przestrzeni.

  Czytaj więcej

 12. Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami?

  Dysponując niewielką przestrzenią, należy rozsądnie gospodarować miejscem oraz planować układ mebli oraz schowków.

  Czytaj więcej

 13. Schody drewniane industrialne

  Surowe i przyciągające wzrok. Przestrzenie industrialne to obecnie jeden z bardziej wyrazistych trendów wnętrzarskich, który trafia w gust miłośników minimalizmu i prostoty.

  Czytaj więcej

 14. Schody drewniane bez balustrady

  Tradycyjne schody nie obędą się m.in. bez balustrady lub poręczy. Dzisiaj jednak przyjrzymy się nieco bliżej konstrukcji, która jest pozbawiona tego, zdawać by się mogło, ważnego elementu.

  Czytaj więcej

 15. Schody zabiegowe, czy ze spocznikiem?

  Podjęcie decyzji o wyborze schodów, to jedna z poważniejszych decyzji, jaka stoi przed właścicielami domu. Od ich funkcjonalności oraz wyglądu będzie zależało bardzo wiele.

  Czytaj więcej

 16. Jakie balustrady wybrać do schodów drewnianych?

  Jednym z istotniejszych elementów przy wyborze schodów jest balustrada. Stanowi ona zabezpieczenie oraz dekoracyjne wykończenie całej konstrukcji.

  Czytaj więcej

 17. Listwy wykończeniowe przy schodach drewnianych - jak wybrać?

  Schody drewniane to konstrukcje, które mają nam służyć na długie lata. Będzie to możliwe, jeśli zadbamy o ich odpowiednie wykończenie oraz konserwację. W tym pierwszym pomogą m.in. umiejętnie dobrane listwy.

  Czytaj więcej

 18. Olej czy lakier? Co lepsze na schody drewniane?

  Z uwagi na swoją ponadczasowość i nieprzemijające poczucie prestiżu, schody drewniane cieszą się niesłabnącym pożądaniem szerokiego grona konsumentów.

  Czytaj więcej

 19. Elementy szklane w schodach

  Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał budowlany, który może odmienić Twoje wnętrze. Wiedzą o tym doskonale posiadacze schodów z elementami wykonanymi właśnie z tego surowca.

  Czytaj więcej

 20. Oświetlenie schodów drewnianych - jakie wybrać?

  Drobne zabiegi wizualne, wykorzystane podczas wykańczania przestrzeni użytkowej potrafią nie do poznania zmienić jej obraz, poprawić funkcjonalność i podkreślić wizualne atuty, które posiada.

  Czytaj więcej

 21. Balustrady drewniane w schodach wewnętrznych

  Klasyczna, wiktoriańska elegancja w nieco zbyt masywnej odsłonie, trwałość i długowieczność – nadal często właśnie w ten sposób kojarzone są schody i balustrady drewniane.

  Czytaj więcej

 22. Schody dywanowe - czy warto?

  Od dawna przestały być jedynie elementem użytkowym w przestrzeni domowej czy reprezentacyjnej. Nowoczesne schody drewniane to coś znacznie więcej, niż funkcjonalna forma przejścia pomiędzy kondygnacjami.

  Czytaj więcej

 23. Jak pielęgnować schody?

  Jeżeli chcemy, aby drewniane stopnie pełniły nie tylko funkcje użytkową, ale również stanowiły efektowną ozdobę wnętrza, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na ich efektowny wygląd wpływ będą mieć zarówno metody czyszczenia jak i wykorzystywane środki chemiczne.

  Czytaj więcej

 24. Wszystko, co powinniście wiedzieć o schodach dywanowych

  Oryginalne wzornictwo, lekkość konstrukcji i wyjątkowa estetyka sprawiają, że w nowocześnie urządzonych wnętrzach schody dywanowe stanowią nie tylko ważny element funkcjonalny ale również piękną ozdobę. Ich montaż wymaga spełnienia specyficznych warunków przestrzennych, dlatego też decyzję o umieszczeniu ich w budynku należy podjąć już na etapie projektowania.

  Czytaj więcej

 25. Jakie drewno najlepsze na schody?

  Schody pozwalają nam swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami budynku. Kiedy pojawiają się we wnętrzu, chcemy, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również estetycznie się prezentowały. Przy wyborze materiału, z którego zostaną zbudowane, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego atrakcyjność wizualną, ale również wytrzymałość.

  Czytaj więcej

 26. Na jaki rodzaj schodów zdecydować się we wnętrzu?

  Aby umożliwić swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, budynki o piętrowej konstrukcji najczęściej wyposażone są w biegi schodów. W połączeniu ze starannym wykonaniem, ciekawy projekt sprawi, że nie tylko będą one pełnić funkcję użytkową, ale również staną się ozdobę wnętrza.

  Czytaj więcej

 27. Czym lakierować schody drewniane - rodzaje lakierów do drewna

  Naturalny surowiec, jakim jest drewno zapewnia nieograniczone możliwości zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i formy schodów, jakie z niego tworzymy...

  Czytaj więcej

 28. Podstawowe wymiary schodów

  W budynkach o kilku kondygnacjach swoboda komunikacji pomiędzy piętrami w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak zaprojektowane i zbudowane zostaną schody. Muszą one dbać nie tylko o wygodę użytkowników, ale również i o bezpieczeństwo, dlatego już na etapie planowania należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

  Czytaj więcej

 29. Podstawowe informacje na temat drewna

  Drewno towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów, nie tylko jako materiał budowlany, ale również jako podstawowy surowiec do wytwarzania broni, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

  Czytaj więcej

 30. Schody bezpieczne dla dzieci

  Kiedy rodzina powiększa się o nowego członka, wiele elementów wyposażenia domu trzeba dla jego potrzeb odpowiednio przygotować i zabezpieczyć.

  Czytaj więcej