schody gięte na jednej belce jesion bielony

Zaletą minimalistycznych rozwiązań projektowych jest daleko posunięta wszechstronność potencjalnych zastosowań. Schody drewniane gięte na jednej belce to propozycja na tyle neutralna, by doskonale wkomponować się w niezwykle szerokie spektrum aranżacji — począwszy od tych współczesnych, a na industrialnych czy nawet eksperymentalnych kończąc — jednocześnie o wystarczająco zarysowanym charakterze, aby pełnić rolę jednego z centralnych punktów danego wnętrza.

Schody drewniane gięte na jednej belce — efektywne wykorzystanie przestrzeni

Tego rodzaju konstrukcja montowana jest niezależnie w klatce o półokrągłym profilu, co znacznie ogranicza zajmowaną przestrzeń. Ma to szczególne znaczenie w kontekście mieszkań o nieco mniejszym metrażu. Stopnie, wykonane z bielonego jesionu o półmatowym wykończeniu, osadzone zostały na pojedynczej belce poprzez wklejenie na specjalnie przygotowane w tym celu wręgi. Balustrada — zwieńczona jesionową poręczą — powstała natomiast ze szczotkowanej stali nierdzewnej, która zapewnia dostateczny poziom wytrzymałości, nie wymagając przy tym praktycznie żadnej pielęgnacji.

Prostota, uniwersalność i ponadczasowość — tak w skrócie opisać można omawiany powyżej model schodów drewnianych z jesionu bielonego. Mnogość potencjalnych możliwości aranżacyjnych stanowi jedną z głównych przyczyn popularności tej formy. Warto jednak pamiętać, że w parze z odczuciami czysto wizualnymi kroczą również skuteczne rozwiązania konstrukcyjne, decydujące o niezawodności i funkcjonalności tego rodzaju obiektów.