Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody gięte

Zastosowanie: Jedne z bardziej efektywnie wyglądających. Można je dopasować niemal do każdego wnętrza i klatki schodowej, jednak najokazalej prezentują się w miejscach szczególnie eksponowanych jak salon, gdzie można je oglądać z każdej strony.

Konstrukcja: Wykonywane mogą być jako schody policzkowe, w których frezujemy specjalne otwory, aby móc w nich umieścić stopnie, ewentualnie jako grzebieniowe kiedy belki są wycinane, a stopień dopiero na nią nasadzany.

Wykończenie: Decydującym jednak elementem, który wpływa na wygląd całości jest oczywiście balustrada. Ogromny wybór materiałów, oraz ich dostępność spowodowały, że rodzaj balustrady jest niczym nieograniczony.

Typy wykończeń: Należy tu wspomnieć, że schody gięte świetnie się nadają zarówno do wykończeń klasycznych z wieloma ozdobnikami, frezami pięknie toczonymi tralkami, jak również w prostej, niemal surowej postaci, gdzie balustradę stanowi metal i szkło. Poza niewątpliwie piękną prezentacją, mogą być funkcjonalne, wygodne, oraz bezpieczne, o ile zostaną wykonane zgodnie ze sztuką rzemiosła.

Możliwość zastosowania konstrukcji giętej dla kształtu schodów:

giete wacharzowe

90°

180°