Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody policzkowe

Zastosowanie: Wykorzystywane wewnątrz budynków i pomieszczeń.

Konstrukcja: Schody policzkowe są jednym z wygodniejszych i bardziej stabilnych rozwiązań komunikacyjnych we współczesnym domu. Swoją nazwę przyjęły od desek (policzków), które przechodzą równolegle do biegu stopni. W zależności od konstrukcji mogą być umieszczone z jednej, ewentualnie z dwóch stron. Konstrukcję tego typu często są stosowane przy produkcji schodów giętych. Policzka z odpowiednio wyfrezowanymi otworami (tak aby można w nich zamocować stopnie), stanowią o sztywności i stabilności całej konstrukcji, choć występują w kilku podstawowych konstrukcjach, to ich ogromną zaletą jest możliwość dopasowania do niemal każdego wnętrza.

Wykończenie: Standardowe wykończenie to trzykrotne malowanie lakierem poliuretanowym w przypadku stopni bezbarwnych, lub na życzenie klienta barwione na dowolny kolor za pomocą bejcy spirytusowej.

Typy wykończeń: Do wykonania stosujemy drewno zarówno krajowe, jak również egzotyczne. Z krajowych gatunków szczególnie polecamy jesion, który przy bejcowaniu daje olbrzymie możliwości kolorystyczne, klasyczny dąb, jak również klon, buk, grab. Standartowo stopnie wykonujemy na grubości 45 do 50 mm w zależności od szerokości biegu schodów, policzki natomiast o grubości 55 mm (te elementy na życzenie mogą być grubsze do 60 mm).

Obciążenia: Obciążenia statyczne: do 300kg/m2.

Możliwość zastosowania konstrukcji policzkowej dla kształtu schodów:

proste

dwubiegowe

zabiegowe

grzebieniowo policzkowe proste

grzebieniowo policzkowe 180°

grzebieniowo policzkowe 90°