Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody wspornikowe

Zastosowanie: Schody wspornikowe są lekką ażurową konstrukcją, która optycznie nie zabiera miejsca. To idealne rozwiązanie, dla osób, które lubią dużo przestrzeni.

Konstrukcja: Kluczowym elementem konstrukcyjnym stanowi stalowa belka, którą mocuje się do odpowiednio przygotowanej ściany. Technologia taka sprawia, że obciążenie jednego stopnia przenoszone jest na sąsiednie. Dodatkowym elementem, który nadaje całej konstrukcji stabilności, jest odpowiednio zamocowana balustrada ze szkła lub stali.

Wykończenie: Standardowe wykończenie to trzykrotne malowanie lakierem poliuretanowym w przypadku schodów bezbarwnych, lub na życzenie klienta barwione na dowolny kolor za pomocą bejcy spirytusowej. Stopnie wykonujemy na grubość 10-12 cm.

Obciążenia: Dzięki takim rozwiązaniom każdy stopień może przenieść ciężar ponad 250 kg.

Typy wykończeń: Schody takie wykonujemy z gatunków krajowych dąb, jesion, klon, buk, grab.

Dodatkowe parametry techniczne: Istotną sprawą jest również, aby stopnie nadmiernie nie uginały się podczas użytkowania, sytuacja taka może spowodować pęknięcia na styku okładzina ścienna stopień, dlatego w takich miejscach zawsze powinna byś stosowana dylatacja. Niestety ze względu na jednostronne zamocowanie stopni, ich długość nie powinna być dłuższa niż 120 cm.

Możliwość zastosowania konstrukcji wspornikowej dla kształtu schodów:

wspornikowe