Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Przebieg realizacji zamówienia

    1. Przyjęcie zamówienia

Przyjmujemy zlecenia w formie telefonicznej oraz mailowej. Prosimy o przedstawienie podstawowych kwestii dotyczących Państwa danych osobowych, miejsca montażu konstrukcji, a także oczekiwań. Na tej wstępnej fazie współpracy określamy dzień oraz godzinę spotkania.

    1. Dodatkowe ustalenia i projekt

Wizja lokalna ma na celu dokonanie niezbędnych pomiarów oraz określenie jaki typ konstrukcji będziemy realizować. Na miejscu ustalamy czy Klienta ma już wstępny pomysł, czy preferuje schody drewniane samonośne, gięte, czy też na betonie. W przypadku, gdy nie jest zdecydowany przedstawiamy wcześniejsze realizacje i propozycje. Po wstępnym ustaleniu rozwiązania wykonujemy, dla lepszego zobrazowania, schody na kartonach w skali 1:1. Na szablonie widać ile będzie stopni, jaką będą miały szerokość oraz wysokość, a także jak będą się komponować w pomieszczeniu. Kiedy wszystkie szczegóły są ustalone, przystępujemy do realizacji.

    1. Realizacja

Schody wykonujemy z drewna krajowego oraz egzotycznych odmian. Szczególnie polecamy drewno jesionu, które łączy w sobie twardość i wytrzymałość z walorami estetycznymi. Świetnie nadaje się do wszelkich konstrukcji bejcowanych na dowolny kolor lub bezbarwnych. Chętnie stosowanym surowcem jest klasyczny i nieśmiertelny dąb. Dla lubiących odrobinę ekstrawagancji polecamy gatunki egzotyczne takie jak: teak, merbau, doussie. Każdy stopień klejony jest z kilku warstw dla lepszego zneutralizowania pracy drewna w cyklu lato-zima, gdy centralne ogrzewanie znacznie wysusza powietrze i może powodować skurcz materiału.

    1. Montaż

Oddelegowujemy ekipę montażową do postawienia konstrukcji w miejscu docelowym (siedziba firmy, dom klienta, instytucja użytku publicznego, itp.). Z reguły czas prac wynosi około 5 dni, jest to jednak uzależnione od stopnia złożoności konstrukcji oraz rodzaju wykończenia schodów. Jednocześnie dbamy o zachowanie porządku po wykonaniu usługi, pozostawiając po sobie pomieszczenie posprzątane. Wykonujemy świadczenia na terenie Śląska.

    1. Zakończenie prac

Po zakończeniu prac instalacyjnych użytkownicy mogą natychmiast cieszyć się gotowymi schodami drewnianymi. Dodatkową usługą jest możliwość zabezpieczenia stopni przed skutkami intensywnej eksploatacji.