Schody dywanowe - czy warto?

Od dawna przestały być jedynie elementem użytkowym w przestrzeni domowej czy reprezentacyjnej. Nowoczesne schody drewniane to coś znacznie więcej, niż funkcjonalna forma przejścia pomiędzy kondygnacjami. Tworzący je architekci, projektanci i designerzy, coraz śmielej nadają wspomnianym łącznikom swobodne, proste i futurystyczne zarazem znaczenie wizualne. Stawiając na aranżacyjny potencjał, wybierają oni do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, ekskluzywnych i bogatych w zdobienia, jak i klasycznie prostych drewniane schody dywanowe, dowód niezbitej wartości umiaru.

Piękne w swej prostocie

Nie cechują się bogactwem ornamentów, nie wymagają nadmiernych udoskonaleń formy, są wyjątkowo proste, co stanowi o ich naturalnym pięknie i funkcjonalności. Ze względów projektowych, funkcje konstrukcyjne przejmują w nich stopnie i i podstopnie, co sprawia, że pod płaszczyzną schodów dywanowych tworzy się to, co we współczesnej architekturze cenimy najbardziej – nieograniczona przestrzeń. Tak poprowadzone elementy konstrukcyjne zapewniają niecodzienne wrażenie lekkości, dzięki czemu nie dominują wnętrza, a jedynie akcentują jego innowacyjny design.

Wszędzie tam, gdzie zapragniesz

Zróżnicowanie dostępnych kształtów (biegi proste, zabiegowe, wachlarzowe) oraz łatwość montażu pozwala na dopasowanie schodów dywanowych bez względu na układ czy wielkość przestrzeni, bez utraty kolejnych metrów kwadratowych. W dużych, przestronnych wnętrzach, dzięki niecodziennym rozwiązaniom aranżacyjnym drewniane schody dywanowe stanowią dobrze widoczny akcent przestrzenny. W niewielkich pomieszczeniach, ich lekka konstrukcja pozwala na zachowanie wysokiej estetyki, nie tłumiąc stylistyki nadanej wnętrzu i nie dominując elementów jej współtworzących.

Harmonia formy i funkcji

Drewniane konstrukcje dywanowe w nowoczesny sposób pozwalają na wkomponowanie rozwiązań użytkowych w charakter i stylistykę przestrzeni. Nie posiadają policzków, jednak ich silne zakotwiczenie, szczególnie dobre parametry nośne i prostota wykończenia sprawia, że są nie tylko bezpieczne, funkcjonalne, ale i estetyczne. Łącząc zwykle naturalne, spójnie połączone materiały, takie jak drewno, metal i szkło, wpisują się w oczekiwania świadomych użytkowników, ideę architektury przyszłości oraz koncepcję użytecznej sztuki codziennej.