Schody dywanowe samonośne

Schody dywanowe to znakomite rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym bądź minimalistycznym stylu. Cała konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej, ale jest jednocześnie niezwykle solidna. Schody dywanowe nie będą najmocniejszym akcentem aranżacyjnym w przestrzeni, ale będą jednocześnie efektownym i ważnym elementem współtworzącym atmosferę domu. Przedstawiamy Państwu przykładową realizację schodów tego typu, którą wykonaliśmy dla jednego z naszych klientów.

Zaprojektowanie i postawienie samonośnych schodów dywanowych to skomplikowany proces, a cała konstrukcja, żeby właściwie spełniała swoją funkcję musi być właściwie zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Ich montaż jest bardziej złożony niż w przypadku tradycyjnych instalacji, m.in. przez to, że schody te pozbawione są belek policzkowych. Wysiłek wynagradza jednak efekt końcowy - klienci, którzy zdecydują się na taki wariant mogą się cieszyć nowoczesną, lekką i efektowną konstrukcją.

Lekkie i nowoczesne

Przedstawiony przez nas projekt to prosta monolityczna bryła o przekroju 12 cm. Ciekawe detale w postaci balustrady z hartowanego szkła dają znakomity efekt wizualny. Dzięki zastosowaniu transparentnego materiału schody dywanowe zdają się być zawieszone w powietrzu. Konstrukcja znakomicie prezentuje się w towarzystwie wspomnianego szkła, metalu oraz drewna, co stwarza wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych.

Zachęcamy Państwa do przeglądania naszych pozostałych realizacji. Specjalizujemy się w tworzeniu drewnianych schodów klasycznych i nowoczesnych różnego typu. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowane i wykonane przez nas konstrukcje znakomicie wkomponują się w urządzany przez Państwa dom.