Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody gięte - zamawianie schodów

Jedną z możliwości, jakie mają do wyboru właściciele mieszkań i domów piętrowych są schody gięte. Ze względu na swoją konstrukcję są idealnym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni, w których oszczędność miejsca jest na wagę złota, jednak z powodzeniem sprawdzą się także w większych wnętrzach. Dzięki swoim kształtom doskonale podkreślą charakter przestrzeni, nadając jej unikatowego charakteru - szczególnie te tworzone na indywidualne zamówienie klienta.

Schody gięte na zamówienie

Najważniejszym etapem w projektowaniu tego, jak i każdego innego rodzaju schodów jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Konstrukcje zamawiane dla mniejszych wnętrz wymagają szczególnego zachowania uwagi ze względu na ich funkcjonalność. Zbyt małe i wąskie stopnie mogą zmniejszać komfort ich użytkowania, dlatego pierwszym krokiem jest zaprojektowanie schodów niewielkich, ale zapewniających maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Z pozoru wydawać się może, że stworzenie konstrukcji giętych dla większych przestrzeni jest dużo łatwiejsze. Należy jednak pamiętać nie tylko o ich funkcjonalności, ale także proporcjach, które wpływają na estetykę przestrzeni.

Niezależnie od rodzaju zamawianej konstrukcji, jakiej klienci oczekują, należy zatem rozpocząć od przygotowania projektu dopasowanego do typu i wielkości ich wnętrza. A gięte modele sprawdzą się zarówno jako połączenie pięter w malutkim mieszkaniu, domu jednorodzinnym, jak i eleganckich willach i rezydencjach o ogromnych przestrzeniach.

Wykonywane na zamówienie schody gięte to także kwestia estetyki. Pierwszym elementem jest oczywiście wybór materiału, pośród którego możemy wybrać zarówno elementy drewniane, jak i stalowe. Dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom można na nich wykonać dowolny rodzaj i kształt balustrad, poręczy czy słupków, które idealnie wkomponują się zarówno do wnętrz klasycznych, rustykalnych, minimalistycznych czy glamour. Dzięki temu łączymy funkcjonalność, jaką jest łączenie dwóch pięter z estetyką dopasowaną do przestrzeni w każdym stylu.