Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody malowane na biało. Czy warto?

W polskich domach coraz częściej królują style pochodzące z zagranicy: skandynawski, prowansalski, industrialny czy glamour. To, co je łączy to kolor biały, który świetnie wpasowuje się we wnętrza o praktycznie każdej stylistyce dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi. Wykorzystujemy go w meblach, płytkach łazienkowych, frontach kuchennych, a nawet drewnianej podłodze. Ale czy możemy go użyć do malowania schodów? O tym, dlaczego ten odcień jest idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju konstrukcji dowiedzą się Państwo właśnie tutaj. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Biel jako dodatek do każdego wnętrza

Myśląc o stylu prowansalskim przywodzimy na myśl malowane na biało stoły, krzesła czy kredowe komody, które są szczególnie charakterystyczne dla tego rodzaju wnętrz. Podobnie w przypadku stylu skandynawskiego, który kojarzy się często ze śnieżnymi podłogami i dodatkami, które podkreślają charakter przestrzeni. Jako całkowicie uniwersalny odcień, biel jest stosowana zarówno w przestrzeniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Używana do malowania ścian, podłóg, mebli, frontów czy jako dodatki – podobnie do czerni, jest wszechstronnym kolorem, który świetnie pasuje do każdego wnętrza. Dlaczego więc nie wykorzystać jej także do malowania schodów? Skontrastowana z innymi kolorami bladość pozwoli podkreślić konstrukcję - szczególnie tę w zabudowie otwartej, którą stosujemy w większych domach i mieszkaniach. Monochromatyczne schody malowane w tym odcieniu pozwolą natomiast konstrukcji wtopić się w całość przestrzeni, nie dominując jej, ale zapewniając lekkość i delikatność. Jak widać, zależnie od zastosowanego rozwiązania biel może zdziałać cuda!

Poza aspektami ściśle estetycznymi, istnieją także czynniki funkcjonalne, jakie należy brać pod uwagę podejmując decyzję o kolorze schodów. O ile kwestią trwałości oraz odporności samej konstrukcji nie musimy się martwić, ponieważ może być ona wykonana zarówno z betonu, drewna, jak i metalu, o tyle warto się zastanowić nad różnego rodzaju zabrudzeniami, które najlepiej widoczne są właśnie na kolorze białym. Czy można uniknąć powstawania nieestetycznych śladów? Stolarze wykonujący schody korzystają z najwyższej jakości materiałów do malowania, które dodatkowo chronią powierzchnię przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Mogą to być różnego rodzaju farby, bejce, lakiery czy lakiero-bejce, które nałożone w kilku warstwach skutecznie chronią przed powstawaniem przetarć czy śladów butów.

Schody malowane na biało - czy warto?

Oczywiście! Jak pokazaliśmy, ta uniwersalna barwa pozwala na stworzenie absolutnie unikatowych konstrukcji, które pozwolą we wnętrzu dominować i będą stanowiły jego podstawowy element lub zupełnie odwrotnie - wtopią się w tło ściany pozostając ledwo zauważalne. Stosowane przez profesjonalnych producentów preparaty do malowania pozwolą cieszyć się estetycznymi, śnieżnobiałymi schodami, co jeszcze do niedawna wydawało się być niemożliwe. Często wystarczy jedynie wilgotna gąbka, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Dlatego niezależnie od tego, w jakim stylu planują Państwo zaaranżować swoje wnętrze, polecamy ten wyjątkowy, elegancki i uniwersalny kolor, który sprawdzi się do każdych schodów i w każdej przestrzeni.