Schody mocowane na konstrukcji betonowej

W dobie futurystycznego designu, którego sensem jest wyniesienie innowacyjności i efektu wizualnego ponad użyteczność, odniesienie do tradycyjnego rzemiosła i projektów odpowiadających wyrafinowanym gustom wydaje się nieść z sobą nieoceniony powiew świeżości. Tradycyjny charakter, stanowiący kontrapunkt dla cokolwiek wszechobecnych przejawów awangardy w architekturze wnętrz to istota naszego projektu schodów drewnianych, mocowanych na konstrukcji betonowej.

Bliskie związki estetyki i designu

Stopnie wykonane zostały z dębu naturalnego, zabezpieczonego trzykrotnie warstwą lakieru akrylowego. Schody prezentują styl skandynawski, w którym docenia się piękno prostoty, ponadczasowe wartości minimalizmu oraz ukierunkowanie na funkcjonalność. Istotą wspomnianej stylistyki jest ukazywanie esencji przedmiotu przy jednoczesnym uproszczeniu jego formy. Kontrastująca kolorystyka podkreśla wysoką estetykę wykończenia drewnianej konstrukcji.

Tradycyjne formy na granicy puryzmu

Schody drewniane dębowe w skandynawskim stylu posiadają balustradę, złożoną z minimalistycznych tralek o przekroju prostokąta. Masywne słupy startowe, mimo dużej ekspresji formy pozostają spójnym elementem purystycznej stylistyki. Belki policzkowe schodów, poręcz oraz tralki pomalowane zostały na kolor śnieżnej bieli, bez uwidocznionego usłojenia i pozostałych elementów struktury drewna.

Spójna aranżacja na miarę potrzeb

Niewymuszona elegancja, przytulność i skandynawska prostota we wnętrzu zapewniona została, dzięki odpowiednio dobranej tapecie w ciemne, geometryczne wzory. Bielejąca konstrukcja schodów drewnianych, na jej tle prezentuje się jeszcze bardziej efektownie. Obrana kolorystyka pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu, bazującego na grze świateł. Kontrast balustrady z ciemnym zabarwieniem umiejscowionych na betonowej podstawie stopni uwydatnia powagę projektu, jednocześnie sprawiając, że mimo masywnej formy pozostaje wciąż estetyczny i lekki w wizualnym odbiorze. To złożona propozycja dla wszystkich tych, którzy najlepiej czują się w klasycznych, rustykalnych wnętrzach o zwartej, dobrze wykorzystanej przestrzeni.