Schody na beton z białą metalową balustradą

Jednym z rozwiązań dla połączenia poziomów danego budynku są dywanowe schody drewniane z białą, metalową balustradą. Rozwiązanie to proponujemy dla konstrukcji zabiegowych wykonanych z betonu, które są nie tylko elementem funkcjonalnym wnętrza, ale także jego piękną dekoracją. Tutaj dowiedzą się Państwo więcej na temat tego rodzaju rozwiązania dla budynków piętrowych.

Schody na beton z białą metalową balustradą

Konstrukcje zabiegowe stosowane są w celu zaoszczędzenia miejsca w mniejszych przestrzeniach, dlatego cieszą się szczególnie wśród właścicieli zabudowy bliźniaczej, piętrowych mieszkań czy mniejszych domów jednorodzinnych. Betonowa wylewka zostaje zabudowana drewnianymi stopniami i podstopnicami, gwarantując trwałość i odporność na uszkodzenia związane z ich użytkowaniem. Schody dywanowe cechują się także brakiem belek policzkowych, których zadaniem jest przenoszenie większości obciążeń. W przypadku konstrukcji dywanowych to beton podtrzymuje ciężar całości, a brak policzków optycznie powiększa przestrzeń i nadaje mu lekkości.

Wykonywane przez nas schody z białą, metalową balustradą to zatem rozwiązanie idealne do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych i loftowych, w których mniej znaczy więcej. Do naszych konstrukcji wykorzystujemy najwyższej jakości bielone drewno jesionowe, które zostaje trzykrotnie poddane malowaniu lakierem akrylowym. Sama balustrada wykonana jest z metalu i lakierowana proszkowo kolor według wzornika real. W przeciwieństwie do bardziej klasycznych wykończeń, nie ma drewnianego pochwytu i jest mocowana do boku drugiego biegu. Całość zostaje zwieńczona u stropu delikatnym kątownikiem, który nadaje lekkości i pięknego wyglądu.