Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody nowoczesne do wąskiej wnęki

Rozwiązaniem, które polecamy do wyjątkowo małych wnętrz są nasze nowoczesne schody do wąskiej wnęki. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji, mogą Państwo cieszyć się w pełni funkcjonalną przestrzenią, która nie zajmuje wiele miejsca i pięknie zdobi wnętrze. Zapraszamy do zapoznania się z tego rodzaju rozwiązaniem, które spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym.

Nowoczesne schody do wąskiej wnęki

To, co wyróżnia ten rodzaj konstrukcji to oszczędność miejsca - rozwiązanie idealne do wąskich wnęk schodowych w zabudowie bliźniaczej, mniejszych apartamentach, mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Ich konstrukcja oparta jest na belkach policzkowych, które pełnią rolę przenoszenia większości ciężarów. Belki zewnętrzne są proste i mocowane bezpośrednio do ściany, natomiast wewnętrzne to drewno gięte. Całość wykonana jest z jesionu, który cechuje się najwyższą twardością, a co za tym idzie - także trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Drewno barwione jest na dowolny kolor, zgodnie z oczekiwaniami klienta tak, by mógł łatwo dopasować je do swojego nowoczesnego wnętrza.

Całość, mimo obecności belek policzkowych, sprawia wrażenie lekkości i delikatności. Wszystko to dzięki ażurowej konstrukcji z powiększonym pierwszym stopniem (tzw. zapraszającym), które razem optycznie powiększają wąską wnękę.

Nowoczesność schodów podkreślona jest balustradą na wewnętrznej belce policzkowej oraz stropie, która wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej zakończonej drewnianych pochwytem. Estetyczne wykończenie zapewnia obróbka stropu drewnianym kątownikiem w wybranym przez klienta odcieniu.