Schody proste rozginane na dole

Propozycja dla miłośników klasycznej formy — pełnej elegancji konstrukcji, która wzbogacona została jednak o pewne interesujące rozwiązania projektowe. Proste schody drewniane rozginane na dole to model niezwykle uniwersalny, który sprawdzi się doskonale zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i tych nieco bardziej industrialnych — świetnie komponuje się na przykład z elementami z surowej cegły. Jest to konstrukcja w całości wykonana z barwionego jesionu, którego główną zaletę stanowi niebywała łatwość obróbki, przy jednoczesnej odporności na ścieranie, co jest gwarantem długiej i bezproblemowej eksploatacji.

Proste schody drewniane — elegancja w najczystszej formie

Swoją stabilność konstrukcja ta zawdzięcza misternie ulokowanym wkrętom spoczywającym w specjalnych gniazdach, które skutecznie nadają jej pożądanej sztywności. Podwójne wstęgi składające się na balustradę dynamicznie rozszerzają się ku dołowi, aby finezyjnie opleść znajdujące się tam słupku, nadając całej formie niecodziennego sznytu. Zaokrąglony stopień zapraszający został zawarty pomiędzy lekko rozgiętymi belkami policzkowymi, co nie tylko nadaje stabilności lekkiej ażurowej konstrukcji, ale w dużej mierze decyduje również o jej klasycznym charakterze.

Proste schody drewniane z rozgięciem na dole to propozycja, obok której żaden zwolennik współczesnych interpretacji klasycznej formuły nie przejdzie obojętnie. Niezwykłe przywiązanie do detalu oraz projektowa maestria to aspekty, które czynią ten model tak atrakcyjnym.