Tel.: 693 626 900
Mail: biuro@schody-taborek.pl

Schody w stylu loft - charakterystyka

Jednym z aktualnie najpopularniejszych stylów zarówno w Polsce, jak i na świecie jest loft. Połączenie minimalizmu z odcieniami bieli, szarości i czerni pozwala na stworzenie absolutnie unikatowych wnętrz oraz klatek schodowych. Mogą znaleźć się nie tylko w mieszkaniach czy domach, ale także biurach, gabinetach czy salach eventowych. Ten wyjątkowy styl wprowadza do przestrzeni prostotę podkreśloną naturalnym drewnem, surowością cegły lub czarnej stali. Wszystko po to, aby uzyskać harmonię, którą pokochało już wielu z nas.

Styl loftowy – charakterystyka

To, co wyróżnia ten rodzaj architektury to przede wszystkim kolory i faktury. Połączenie pastelowej bieli z naturalnym drewnem nadaje przestrzeni lekkości, która sprawdzi się w przypadku mniejszych wnętrz, które chcemy optycznie powiększyć. Czerń skontrastowana z chropowatą fakturą naturalnej cegły to natomiast doskonały pomysł na stworzenie przestrzeni eleganckich dla większych przestrzeni. Wnętrzem loftowym, podobnie jak każdym innym, można się z powodzeniem bawić tworząc unikatowe projekty zachwycające zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką.

Schody w stylu loftowym – jak je stworzyć?

Przedstawione wyżej połączenia najbardziej popularnych zestawień faktur i kolorów dają nam pomysł na stworzenie pięknych schodów. Wystarczy połączyć prawdziwą starą cegłę, położoną na ścianie z nowoczesnymi, modułowymi schodami w kolorze głębokiej czerni. Podoba Ci się ten pomysł, ale Twoja przestrzeń jest zbyt mała na większą konstrukcję? Możesz zabudować wnękę cegłą, natomiast same schody wykonać z czarnego metalu na konstrukcji spiralnej - zaoszczędzisz dzięki temu bardzo dużo miejsca, skutecznie połączysz dwa piętra nie rezygnując z niesamowitego efektu, jakie zapewnia styl loftowy.

Dla mniejszych wnęk świetnie sprawdzi się surowość żelbetonowej wylewki z delikatnością naturalnego drewna, które ociepli wnętrze. Dla najmniejszych przestrzeni, które potrzebują optycznego powiększenia poleca się zastosowanie uniwersalnej bieli z ciepłem drewna dębowego, które zapewni nie tylko piękną estetykę konstrukcji, ale także doskonałą trwałość i odporność na uszkodzenia czy ścieranie. Kolorami będzie Ci w ich przypadku najłatwiej grać na ścianie - możesz wybrać biel, czerń lub szarość betonu, które będą pięknie kontrastowały z naturalnym drewnem schodów. Aby podkreślić loftowy charakter całości możesz wybrać metalowe balustrady oraz poręcze. Natomiast dla dodania nieco nowoczesnego stylu polecamy szklane balustrady, które nie tylko otworzą przestrzeń, ale dodadzą jej także dodatkowego charakteru.